VAIRUOTOJŲ PROBLEMOS EGZAMINO METU. KOKIOS JOS IR KAIP JAS IŠSPRĘSTI?

Išlaikyta vairavimo teorija tėra vienas ir lengviausias žingsnis siekiant įgyti vairavimo teisę. Praktinis vairavimo mokymas yra antrasis ir sudėtingesnis etapas, kuriam daugiausiai dėmesio skiria bet kuris vairavimo instruktorius. Mokyklinis vairavimo egzaminas yra trečias labai svarbus momentas, kuris parodo, ar mokinys jau pasiruošęs galutiniam praktiniam egzaminui „Regitra“. Mokyklinių egzaminų metų instruktoriai vertina ne tik techninį bet ir psichologinį mokinių pasiruošimą egzaminui.

Tačiau ypatingai dažnai nutinka taip, kad mokyklinio vairavimo egzamino metu mokinys jaučiasi atsipalaidavęs, kartais – nesusikaupęs, o visa tai tik dėl to, jog jis yra komforto zonoje su jau žinomu vairavimo instruktoriumi, taipogi automobilyje, prie kurio buvo pripratęs. „Regitra“ reaguodama į tai, kad jaudulys vairuotojams kiša koją pradėjo organizuoti kampaniją „Tau pavyks!”. Kampanijos metu kiekvieną savaitę socialiniuose tinkluose „Regitra” pasidalins savo veiklos užkulisiais ir dalinsis įvairiais praktiniais patarimais, kaip suvaldyti nerimą ir stresą bei kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų.

Ne gana to, “Regitra“ visiems būsimiems vairuotojams kartu su pranešimu apie registraciją į egzaminą siųs nuorodą, kur kandidatai galės pasižvalgyti po virtualų egzaminų automobilį, rasti video vairavimo pamokas.

 

Egzaminuotojas iš „Regitra“ dalinasi, su kokiais iššūkiais dažniausiai susiduria būsimi vairuotojai ir kaip jų išvengti.

„Man dreba koja, kas nutiko?!”

„Dėl įtampos ir jaučiamo streso žmogaus kūnas pradeda reaguoti kitaip nei įprastai – padažnėja jo širdies plakimas, kvėpavimas, įsitempia raumenys. Egzaminą laikančiam žmogui dėl to gali prasidėti nervinis kojos drebėjimas. Šis fiziologinis kūno atsakas į patiriamą stresą, anot „Regitra“ egzaminuotojo, yra toks dažnas, jog yra gavęs net specialų terminą – „sankabos drebinimas“. Koja laikantiesiems egzaminą drebėti pradeda dažniausiai prieš egzaminą arba pačioje jo pradžioje.

 

Ką daryti?

  • Jei dar nė neprasidėjus egzaminui jauti, kad pradeda drebėti koja, gali atlikti šiuos pratimus: paspaudinėti kairės kojos sąnarį, pamasažuoti blauzdos raumenį.
  • Jei koja yra drebėjusi ir anksčiau, jei žinai ar nerimauji, kad taip gali nutikti ir vėl, koją gali pamasažuoti ir prieš egzaminą.
  • Jei koja dreba jau prasidėjus egzaminui, pirmiausia pabandyk nusiraminti – ramiai pakvėpuok, o koją švelniai masažuoti galėsi atsiradus tinkamai progai, pavyzdžiui, įsijungus raudonam šviesoforo signalui.

„Vėjas sutaršė plaukus – nieko nematau!”

Jei už automobilio vairo laikyti egzamino sėdai palaidais plaukais, o automobilio langas yra atviras, labai tikėtina kad vėjo gūsis anksčiau ar vėliau ištaršys tau plaukus.

 

 

Ką daryti?

Baugu pakelti ranką nuo vairo ir nusibraukti ant veido užkritusius plaukus? Atmink, plaukus pakoreguoti ne tik galima, bet ir primygtinai rekomenduojama, kad niekas netrukdytų geram regėjimui vairavimo metu. Na, o dar geriau, jeigu juos tiesiog susirištum ar susisegtum, kad egzamino metu jie netrukdytų.“

„Neišgirdau, ką pasakė egzaminuotojas!?”

Laikantieji egzaminą šią būseną dar kitaip galėtų performuluoti ir taip – neišgirdau ar nesupratau, ką man sakė egzaminuotojas.

 

Ką daryti?

  • Jei egzamino metu neišgirdai, ką tau sakė egzaminuotojas arba nesi tikras(-a), ar išgirdai teisingai – visada perklausk, paprašyk patikslinti. Egzaminuotojas tau tikrai pakartos užduotį arba ją patikslins kitais žodžiais.
  • Jei vis tiek nepavyko suprasti prašymo, svarbiausia yra vairuoti saugiai, laikantis kelių eismo taisyklių. Gali būti, kad egzaminuotojas analogišką užduotį paprašys atlikti kitoje kelio atkarpoje ar sankryžoje.

„O, ne! „Nugrybavau” ir nuvažiavau ne ten…”

Egzamino metu pasitaiko ir tokių situacijų, kai būsimieji vairuotojai ima… ir nuvažiuoja ne ten, kur prašė egzaminuotojas ar rodė navigacija.

 

Ką daryti?

Jei nepavyko pasukti ten, kur prašė egzaminuotojas ar rodė navigacija, labai jaudintis dėl to nereikėtų – svarbiausia yra laikytis kelių eismo taisyklių, važiuoti ta kryptimi ir ta eismo juosta, kuria yra leidžiama toje kelio atkarpoje. Navigacija perskaičiuos ir pateiks kitą maršrutą į pasirinktą tašką, o egzaminuotojas numatys kitą vietą, kurioje paprašys iš naujo atlikti tą patį pratimą.
Atmink, egzaminuotojas yra tam, kad tau padėtų. Nusukimas ne į tą kelią nėra esminė klaida, jei vairuoji atsakingai ir saugiai.

Šaltinis:www.regitra.lt

 

Net ir pati geriausia vairavimo mokykla Vilniuje, Kaune ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste negali numatyti visų atvejų, kas gali nutikti būsimam vairuotojui egzamino metu. Kuomet vyksta praktinis vairavimo mokymas „Rigveda” mokykloje, mes visuomet rekomenduojame iš anksto pasirūpinti atvejais, kurie gali trukdyti mokytis vairuoti. Tai:

  • išmanaus laikrodžio nusiėmimas arba miego būsenos įjungimas jame,
  • telefono garso ir vibracijos išjungimas,
  • patogios avalynės mūvėjimas (ne aukštakulniai, crocs‘ai, šlepetės),
  • ne per šiltų drabužių dėvėjimas (kad nepasidarytų karšta),
  • akinių nuo saulės užsidėjimas, jeigu akys itin jautrios šviesai (rekomenduojame, jog akiniai būtų permatomais tamsintais stiklais, kad instruktorius galėtų matyti, ar stebi akląsias zonas),
  • patogaus kelnių ar suknelės diržo dėvėjimas, kuris nekeltų diskomforto (pasitaiko atvejų, kuomet mokiniams pradeda skaudėti pilvą arba skrandį dėl pernelyg didelio pilvo dalies spaudimo, kurį sukelia kelnių diržas + automobilio saugos diržas ir, žinoma, prie viso diskomforto papildomai prisidedantis stresas).

Būsimi vairuotojai kviečiami pasinaudoti šansu atlikti testinį važiavimą prieš praktinį egzaminą „Regitra“. Tavo egzamine taip pat dalyvaus ir vairavimo instruktorius, kuris, neabejojame, įkvėps tave ir suteiks didesnio pasitikėjimo savimi!