NVŠ programos būrelis „Būsimasis vairuotojas“

NVŠ programos „Būsimasis vairuotojas“ tikslas – mokyti saugaus, atsakingo ir pagarbaus elgesio kelyje, suformuoti pradinius automobilio vairavimo įgūdžius, taikyti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime.

Ši programa finansuojama NVŠ tikslinių valstybės/Europos Sąjungos lėšų.

2023-2024 m. m. ugdysime 9-12 klasių/I-IV gimnazijos moksleivių saugaus elgesio kelyje kompetencijas Vilniuje, Kaune, Kauno raj., Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Kalvarijoje ir Jurbarke.

  • KET teorijos mokysimės nuotoliniu/kontaktiniu būdu kartą per savaitę;
  • Žinias įtvirtinsime spręsdami KET testus https://rigveda.lt/ket-testu-sprendimas/;
  • Visi programoje dalyvaujantys moksleiviai įgis žinių Pirmosios medicininės pagalbos teikimo srityje;
  • Uždaroje „Rigvedos“ mokomojoje aikštelėje vyks vairavimo įgūdžių formavimo užsiėmimai, kuriems bus naudojami nauji VĮ „Regitra“ automobilius atitinkantys mokomieji automobiliai;
  • Mokyklos filiale kiekvienas mokinys kartu su dėstytoju turės galimybę išbandyti automobilio/sunkvežimio/autobuso specialųjį mokomąjį simuliatorių kuris reikalingas ne tik tam, kad per trumpą laiką būtų išmokstama kaip valdyti bet kokiomis oro ir eismo sąlygomis bei suprasti valdymo elementus, tačiau labai svarbu, kad tai atliks be rizikos žmogui ir pačiai tr. pr. https://rigveda.lt/sunkvezimio-vilkiko-autobuso-specialus-mokomasis-simuliatorius/;
  • Naujų automobilių salone sužinosime apie naujausias automobilių technologijas;
  • Policijos pareigūnai dalinsis patirtimi apie eismo pavojus ir KET praktinį taikymą.

Apsisprendusius dalyvauti būrelyje prašome jau registruotis nvs@rigveda.lt
Būrelio veiklos koordinatorė: Tel. 8 680 38541, El. p. nvs@rigveda.lt arba rigveda@rigveda.lt

Dažniausiai užduodami klausimai:

Ar NVŠ programa „Būsimasis vairuotojas“ tai vairavimo kursai?

Neformalaus vaikų švietimo programa pritaikyta saugaus eismo kompetencijoms ugdyti. Teorijos dalies metu, mokomasi ne tik Kelių eismo taisyklių, taip pat nagrinėjamos pirmos pagalbos, naujausiomis automobilių technologijų, dviračių transporto priemonių temos.

Siekiant, įgyti teisę vairuoti, asmenims, priklausomai nuo kategorijos, papildomai reikės kreiptis į vairavimo mokyklą individualiam praktikos kursui atlikti.

Kaip vyksta paskaitos per nuotolį ar gyvai, kiek trunka mokymai?

Vyksta per nuotolį, nebent susirinks grupė, norinčių paskaitas klausyti kontaktiniu būdu, tokiu atveju paskaitos vyktų mokykloje. Paskaitos nuotoliniu būdu vyks vienaip ar kitaip dėl didesnio skaičiaus pageidaujančių nuotolinių paskaitų.

Nuotolinės paskaitos vyks kartą per savaitę, uždaroje grupėje. Jeigu stebėti tiesioginės paskaitos negalėjote – galėsite peržiūrėti įrašą po paskaitos. Žinoma suteikiame KET knygelę ir prieigą spręstis KET testus.

Paskaitos trukmė – 2 ak. val, Paskaitų tvarkaraštis bus paskelbtas susirinkus mokinių grupei.

Paskaitos vyks visus mokslo metus.

Ar vyksta praktiniai užsiėmimai ir kokia praktinė būrelio nauda?

Būrelio metu vyksta ne tik teorijos užsiėmimai – įgytas žinias pritaikome praktiškai. Turime galimybę suteikti pirmuosius vairavimo įgūdžius pabandant vairuoti mokomąjį automobilį uždarame eisme praktinio mokymo aikštelėje, organizuojame susitikimus su policijos pareigūnais, motociklų sporto dalyviais, aplankome automobilių autosalonus, kur praktiškai susipažįstate su naujausiomis automobilių technologijomis, fiziškai mūsų filialuose kiekvienam bus praktiškai parodyta kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam.

Vyks 3 – 4 praktiniai užsiėmimai, kurie galimai bus nuo lapkričio mėn. rudenį ir pavasarį kovo bei balandžio mėnesiais.

Ar nieko nereikia mokėti?

Tikrai nieko nereikia mokėti. Programa finansuojama NVŠ tikslinių valstybės / Europos sąjungos lėšų. Programos kaina atitinka mokinio neformalaus vaikų švietimo krepšelio dydį, todėl pritaikius krepšelį užsiėmimai papildomai nekainuoja.

Ar reikia tėvų sutikimo? Kaip pasirašyti sutartį?

Už nepilnamečius sutartį turi pasirašyti tėvai. Sutartį siūlome pasirašyti internetu. Registruokitės nurodytais kontaktais ir su Jumis susisieks.

REGISTRACIJA

Registruokitės nurodytais kontaktais ir su Jumis susisieksime.

Registracija į kursus