Aktuali informacija norintiems susigrąžinti teisę vairuoti bei naujausi pakeitimai

Praradus vairuotojo pažymėjimą, papildomai reikia pasitikrinti sveikatą (jei teisė vairuoti atimta už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar kitų medžiagų), gauti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą bei išklausyti papildomo vairuotojų mokymo kursus. 
Jei teisė vairuoti buvo atimta metams ar ilgiau – teks iš naujo perlaikyti teorinį bei praktinį vairavimo egzaminą VĮ „Regitra“.

Papildomi vairuotojų mokymai gali būti skiriami ir pradedantiesiems vairuotojams (neturintiems 2 metų stažo), pažeidusiems KET taisykles. Neišklausius šių kursų, 10 metų galiojantis vairuotojo pažymėjimas nėra išduodamas.

Dokumentai, kuriuos reikia pateikti norint atgauti vairuotojo pažymėjimą

Praėjus bausmės laikui, į VĮ „Regitra” padalinį, vairuotojas turi pristatyti:
1) Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
2) Sveikatos patikrinimo pažymą;
3) Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą (pirmos pagalbos kursų pažymėjimą).

Kai kuriais atvejais reikia iš naujo pasitikrinti sveikatą

Praradus vairuotojo pažymėjimą, pasitikrinti sveikatą privaloma iš naujo tik tuomet, jei teisė vairuoti buvo atimta dėl to, kad vairuotojas vairavo neblaivus. Tokiu atveju į pažymą apribojimuose yra įrašoma, kad vairuotojas vairavo neblaivus.

Jei teisė vairuoti buvo atimta dėl to, kad vairuotojas vairavo arba įvykdė pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs, teks išklausyti ir mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai, tai galite padaryti ir pas mus.

Registruodamasis į papildomus vairuotojų mokymus, asmuo turi pateikti:

1) Administracinio teismo sprendimą arba policijos nutarimą, kuriuo remiantis jam buvo taikyta administracinė atsakomybė;
2) Vairuotojo pažymėjimą (jei jis nėra atimtas);
3) Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Mokymo turinys:

  • 45 min. individuali KET pažeidimo analizė su psichologu;
  • 45 min. saugaus, ekonomiško ir ekologiško praktinio vairavimo mokymosi;
  • 90 min. psichologijos kursas;
  • 45 min. bendrasis teorijos mokymo kursas;
  • žinių patikrinimo testas.

 

Perlaikyti egzaminus „Regitroje“ galima pasiruošus savarankiškai

Jei teisė vairuoti buvo prarasta metams ar daugiau, teks perlaikyti teorinį ir praktinį egzaminą VĮ „Regitra“. Jiems galima pasiruošti savarankiškai, tačiau norint išlaikyti egzaminus, rekomenduojama  pasikartoti Kelių eismo taisykles, spręsti KET testus ir keletą valandų pasipraktikuoti su vairavimo instruktoriumi.

Pagrindiniai aktualūs pakeitimai

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui, buvo sugriežtintos nuobaudos už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus, ypač už tokius, kurie kelia pavojų saugiam eismui. Už lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti ir įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, privalomu tapo teisės vairuoti atėmimas. Be piniginės baudos nuo 170 iki 230 eurų, vairuotojams  privaloma skirti teisės vairuoti atėmimą nuo 3 iki 6 mėnesių.

Leistiną greitį viršijus daugiau kaip 30 km/val., teisės vairuoti atėmimas privalomai skiriamas ne tik pradedantiesiems vairuotojams, bet ir transporto priemonių, kurių didžiausia leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip devynios sėdimos vietos, taip pat motociklų vairuotojams. Šių kategorijų vairuotojams už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/val. privalomai bus atimama teisė vairuoti nuo vienų metų iki vienų metų ir šešių mėnesių, o bauda sieks 550 eurų.

Vairuotojai, kuriems bus nustatytas lengvas girtumas, daugiau nei 0,4 promilės, bet ne daugiau nei 1,5 promilės, taip pat vengę, kad būtų patikrintas blaivumas, bus baudžiami nuo 300 iki 450 eurų bauda. Jeigu apsvaigimas viršys 1,5 promilės, vairuotojas bus baudžiamas remiantis nebe ANK, o Baudžiamuoju kodeksu (BK). Vairuotojams, kurių kraujyje alkoholio kiekis viršys 1,5 promilės, grės ir areštas. Pagal 2015-aisiais priimtas BK pataisas už didesnį nei 1,5 promilės girtumą numatoma bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienų metų. Naujajame kodekse griežtinama atsakomybė už vengimą tikrintis neblaivumą ar apsvaigimą. Vengusiesiems pasitikrinti neblaivumą numatyta bauda nuo 1 000 iki 2 000 eurų (buvo iki 860 eurų) ir teisės vairuoti atėmimas iki ketverių metų. Dėl teisės vairuoti ir vairuotojo pažymėjimo grąžinimo vairuotojai turės kreiptis ne į policiją, o į valstybinę įmonę „Regitra”.

Vairuotojo pažymėjimo grąžinimas ankščiau laiko

2020 metų Sausio 1 dieną įsigaliojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtas įstatymas Nr. 2019-05404 dėl draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai. Tad jei dėl lengvo girtumo (0.4 – 1.5 promilės) praradote vairuotojo pažymėjimą ir teisę vairuoti bet kokią transporto priemonę, nuo šiol Jūs turėsite galimybę susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą anksčiau laiko.

Vos tik gavę administracinio nusižengimo protokolą, turėtumėte nedelsiant pateikti prašymą dėl teisių atėmimo laikotarpio sutrumpinimo bylą nagrinėjančiam pareigūnui. Tiesa, administracinio poveikio priemonę gali skirti ir teismas. Draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, trukmė gali būti nuo vienų iki dvejų metų. Gavę leidimą susitrumpinti vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą, taip pat turėsite vairavimo mokykloje išklausyti 4 ak. val. trukmės privalomuosius mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai. Tik turėdami sveikatos patikros ir žinių atestavimo pažymėjimus „Regitroje“ galėsite gauti naują vairuotojo pažymėjimą su specialiu „69“ kodu, kuris reiškia, jog Jūs galite vairuoti tik tas transporto priemones, kuriose yra įmontuoti antialkoholiniai variklio užraktai ir tada įsimontuoti „Alkobloką” savo automobilyje. Dėl antialkoholinių variklio užraktų plačiau galite pasidomėti bei pasinaudotų teikiamomis paslaugomis: https://alkoblokai.net/ 

Tačiau, jeigu Jums teisė vairuoti atimta iki 2017-01-01, turite galimybę pasinaudoti ATPK 329 str. nuostatomis ir kreiptis į teismą (policiją) su prašymu sutrumpinti teisės vairuoti atėmimo terminą.

„Neišklausę papildomų kursų, tokie „žalieji“ negali gauti nuolatinio, 10 metų galiojančio vairuotojo pažymėjimo.“

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas numato, kad papildomus kursus pradedantiesiems vairuotojams privaloma išklausyti per metus laiko nuo pažeidimo padarymo dienos. Per 1 metus nuo pažeidimo padarymo datos nebaigusiems papildomo vairuotojų mokymo, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama ir naujas vairuotojo pažymėjimas, galiojantis 2 metus, išduodamas tik perlaikius turėtų transporto priemonių kategorijų vairavimo egzaminą.

Mokymai vyksta

Trečiadieniais, penktadieniais ir/arba šeštadieniais | Nuo 08:45 val.

Viršuliškių g. 42, Vilnius, PC Mada (II a.)
97 €
Žirmūnų g. 2, Vilnius, Minsko PC IKI (II a.)
97 €
Jasinskio g. 3, Vilnius, (Naujamiestis)
97 €
Savanorių pr. 32, Vilnius
97 €
Laisvės pr. 77, Vilnius
97 €
Krėvės pr. 57B, Kaunas
97 €
Baltų pr. 13, Kaunas
97 €
Taikos pr. 21B, Kaunas
97 €
Šiaurės pr. 8D, Kaunas
97 €
K. Baršausko g. 65-17, Kaunas
97 €
Vytauto pr. 57, Kaunas (šalia Akropolio)
97 €
Bijūnų g. 16, Kaunas
97 €
Juozapavičiaus pr. 39-9, Kaunas
97 €
Bažnyčios g. 3, Domeikava
97 €
Vasario 16 - osios g. 1, Jonava
97 €
Vytauto g. 10, Ukmergė
97 €
V. Kudirkos g. 35, Šakiai
97 €
J. Basanavičiaus g. 93, Kėdainiai
97 €
Vasario 16-osios g. 10B, Jurbarkas
97 €
Pulko g. 14-7, Alytus
97 €
Statybininkų g. 21, Alytus
97 €
M.K.Čiurlionio g. 75-2, Druskininkai
97 €
Kauno sgk. 6-1, Marijampolė
97 €
Dariaus ir Girėno g. 26, Kalvarija
97 €
J. Basanavičiaus g. 4A, Panevėžys
97 €