VAIRAVIMO KURSAI EKSTERNU – NE KIEKVIENAM

Jeigu jau pasiryžai įgyti vairavimo teises eksternu, turi žinoti vieną svarbų dalyką apie šį mokymosi būdą – be asmeninės disciplinos mokymasis truks žymiai ilgiau, nei būtum pasirinkęs mokymąsi su teorija vairavimo mokykloje.

KODĖL DISCIPLINA TOKIA SVARBI?

Tarkime, nusprendei mokytis A kategoriją eksternu. Kaip žinia, šią kategoriją išlaikyti (praktiką) turi ribotą laiką, kadangi mokymo sezonas vyksta vidutiniškai nuo kovo galo iki lapkričio pradžios. Jeigu pradėsi mokytis motociklo vairavimo teorijos savarankiškai tik pavasarį, o dar tais pačiais metais nori gauti vairuotojo pažymėjimą, tokiu atveju pavasario pabaigoje-vasaros viduryje tu jau privalai būti išlaikęs(-iusi) teorijos egzaminą AB „Regitra“. Turi įvertinti, kad papildomo laiko reikės skirti praktinėms vairavimo pamokoms mokykloje, taip pat numatyti, kad jeigu neišlaikysi vairavimo egzamino AB „Regitra“ iš pirmo karto, antrojo karto gali tekti laukti net mėnesį.

Jeigu atidėliosi savarankišką teorijos mokymąsi: reguliariai nespręsi KET testų, neskaitysi KET knygutės arba skaitysi tik tuomet, kai ši „užklius“ už akių – tikėtina, kad ir egzaminui registruotis neskubėsi arba laikysi jį „bandymo keliu“. Mūsų vairavimo mokyklos teorijos mokytojai rekomenduoja mokantis A arba B kategoriją eksternu, mokymuisi skirti maždaug 1,5 val. per dieną (valanda laiko testų sprendimui ir pusvalandis KET knygutės analizavimui). Tokį mokymosi periodiškumą išlaikyti mažiausiai kas antrą dieną mėnesį laiko. Skubantiems – mūsų rekomendacija mokytis bent 2 valandas per dieną apie dvi savaites. Tuomet keliauti į „Regitrą“ laikyti teorijos egzamino, kol žinios „neatvėso“.

TURI DISCIPLINOS, BET NETURI VALIOS?

Mūsų praktikoje bendraujant su mokiniais išgirstame pačių įvairiausių, su vairavimo mokymusi, susijusių istorijų. Netgi tokių, kuomet mokiniai sako pradėję teorijos mokytis dar 2015 metais ir besimokantys iki šiol. Kas nutinka, kad valios nebūvimas „permuša“ discipliną?

  • Mokantis eksternu teoriją namuose, aplinkoje yra be galo daug įvairių faktorių, kurie trukdo susikaupti. Pradedant nuo šaldytuvo virtuvėje, prie kurio norisi kartas nuo karto prieiti, baigiant dulkėmis ant spintelių, kurias norisi nuvalyti, ar augintiniu, su kuriuo smagu pažaisti ar išvesti laukan dažniau nei reikia.
  • Vairavimo kursai eksternu reikalauja ypatingai didelio susikaupimo ir susikoncentravimo, kas dažnai būna problema gyvenantiems Vilniuje ar Kauno miesto centre bei kituose itin triukšminguose rajonuose. Prieš pasirenkant mokytis vairavimo kursus savarankiškai turi įvertinti, ar tavo namai yra tinkami tam, ar bus pakankamai ramu namuose, ar netrukdys kiti šeimos nariai klausydami muzikos ar žiūrėdami televizorių ir panašiai. Jeigu kyla dvejonių dėl mokymosi aplinkos, verčiau rinktis kursus ne eksternu, o vairavimo mokykloje su teorija (grupe).

KODĖL YRA VAIRUOTOJŲ MOKYTOJAI?

Prieš kelerius metus tokio mokymosi metodo, kaip „eksternu“ – nebuvo. Visi, norintys išmokti vairuoti, turėjo dalyvauti teorijos pamokose vairavimo mokykloje. Visgi, atsiradus galimybei mokytis vairavimo teorijos savarankiškai, teorijos mokytojų vairavimo mokyklose nesumažėjo, kadangi poreikis lankyti pamokas gyvai – išliko ir yra tiek pat populiarus, kiek ir mokymasis eksternu.
Vairuotojų mokytojai dirba tam, kad tau nebūtų sunku mokytis. Atmink, kad mokantis savarankiškai, gali būti sunkiau suprasti kai kurias sudėtingesnes temas ar KET taisykles. Tai ypatingai jaučiama sprendžiant KET testus, kuomet būna neaiškūs tiek klausimai, tiek patys atsakymo paaiškinimai. Gyvų pamokų metu sprendžiant KET testus, taip pat pasilikus po pamokų, „Rigveda” teorijos mokytojai ne tik konsultuoja, bet ir kartu su tavimi analizuoja kiekvieną teorijos klausimą ir atsakymus.

NERIMAS PAIMA VIRŠŲ

Vairavimo kursų kaina net ir taupantiems (mokytis eksternu dažniausiai šiek tiek pigiau) tampa nebesvarbi, kai kalba eina apie egzamino nerimą, kurio negali sumažinti mokantis savarankiškai. Mokantis vienam(-ai) nėra galimybės gauti tiesioginio grįžtamojo ryšio apie pasiekimus, tu nežinosi, ar teorijos egzaminui „Regitroje“ pasiruošei pakankamai, į egzaminą galimai eisi galvodamas(-a), jog „Viskas bus gerai, tik pabandysiu“. Objektyvų vertinimą apie tavo teorinį pasirengimo lygį gali pateikti vairavimo teorijos mokytojas. Jis matys, kada esi pasiruošęs(-usi) egzaminui ir rekomenduos tik tuomet vykti jį laikyti.

Įgyti vairavimo teises eksternu yra rimtas psichologinis iššūkis. Turi:

  • pasitikėti savimi,
  • neabejoti savo žiniomis būnant teorijos egzamine, kurias įgijai mokantis savarankiškai,
  • jeigu reikia – naudoti streso valdymo technikas, kuomet mokytis savarankiškai nesiseka,
  • nenuvertinti savęs, jeigu nepavyko išlaikyti teorijos egzamino AB „Regitra“ iš pirmo karto.

Mes laukiame tavęs prisijungiant į vairavimo teorijos pamokas UAB „Rigveda” vairavimo mokyklose! O jeigu jau išlaikei vairavimo teorijos egzaminą atmink, kad mūsų mokykloje gali įgyti vairavimo teises eksternu per 10 dienų skubos tvarka.