NESUKLYSK RENKANTIS VAIRAVIMO MOKYKLĄ: 4 DALYKAI, Į KURIUOS VERTA ATKREIPTI DĖMESĮ

Koks bus tavo praktinis vairavimas ir kaip vyks praktinio vairavimo pamokos priklauso nuo to, kokią vairavimo mokyklą Vilniuje, Kaune ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste pasirinksi. Kad mokytis vairuoti išsirinktoje mokykloje būtų malonu, žemiau parengėme atmintinę, į ką reikia atkreipti dėmesį būsimam vairuotojui siekiančiam įgyti A, A2, A1, AM, B, C, CE, D ar bet kokią kitą vairavimo kategoriją.

GERIAUSIOS VAIRAVIMO MOKYKLOS TOS, KURIOS LANKSČIOS LAIKO ATŽVILGIU

Kiekviena vairavimo mokykla turi savo mokymo valandų laiką. Įsitikink, ar išsirinktos vairavimo mokyklos darbo valandos, kada vyksta praktinio vairavimo pamokos (taip pat ir teorijos), atitinka tavo poreikius. Derinti mokslus, studijas ar darbą su mokymusi vairuoti tau neturėtų tapti iššūkiu. Jeigu paaiškėja, kad praktiniai pravažiavimai vyks tik mokyklos nustatytu laiku, kurio negali keisti ir dėl to turėsi aukoti arba vairavimo pamoką arba pamokas/studijas/darbo valandas – verta rinktis kitą vairavimo mokyklą, kurioje praktinis vairavimo mokymas vyksta lanksčiu ir tau patogiu grafiku, bei kurį gali derinti su vairavimo instruktoriumi.

VAIRAVIMO KURSŲ KAINA NETURI KEISTIS MOKYMŲ METU

Vairavimo kategorijų kainos gali labai skirtis tarp vairavimo mokyklų, todėl svarbu tiksliai žinoti, kokia bus galutinė vairavimo kursų kaina, į kurią įskaičiuotas visas priklausomas bazinis mokymas. Internete galima rasti, pvz., B kategorijos kursų kainos Vilniuje svyravimą nuo 370 Eur iki net 650 Eur! Kuomet kaina skiriasi kone dvigubai, reikia įvertinti, ar pigiausi vairavimo kursai neturi paslėptų detalių, kaip, pavyzdžiui, kainuojanti galutinė praktinė įskaita, kurią reikia išlaikyti vairavimo mokykloje. Jeigu praktinės įskaitos pamoka (viena) nėra įskaičiuota į kursų kainą, už ją vairavimo mokykla gali paprašyti susimokėti 30, 40 ar net 50 Eur.

B kategorija kaina Kaunas

Taip pat maža kursų kaina gali turėti ir tokių paslėptų detalių, kaip vairavimo pamokos tik nustatytomis valandomis. Tarkime, už B kategorijos vairavimo kursus sumokėjus 370 Eur vėliau gali paaiškėti, kad už šią kainą teorijos ir praktikos pamokos vyks tik rytais, tačiau jeigu norėsi vakarinių pamokų – už jas gali reikėti mokėti papildomai.

LABAI SVARBU. Pagal Lietuvos transporto saugos administracijos teisinius reikalavimus mokinys, besimokantis praktinio vairavimo, turi atlikti bazinį 30 akademinių valandų (15 pravažiavimų) praktinį kursą, kurio metu mokymai vyksta sėdint už automobilio vairo (ne greta vairuotojo, juo labiau – ne automobilio gale). Rekomenduojama vengti vairavimo mokyklų, kurios siūlo dalį (iš 15 priklausančių pravažiavimų) pamokų tiesiog sėdėti automobilyje greta vairuojančio instruktoriaus arba kito mokinio, nes:

  • praktiškai išmoksi vairuoti TIK SĖDINT UŽ AUTOMOBILIO VAIRO,
  • mokytis vairuoti reikia ne iš svetimų, o iš savo klaidų,
  • vairavimo mokykla galimai taip bando sutaupyti ne tik degalus, bet ir pamokų laiką mokinių sąskaita vienu metu mokydama kelis mokinius,
  • vairavimo mokykla bando mažesne kursų kaina (ir įvairiais kursų paketais pvz.: EKO, TIP, TOP) pritraukti didesnį mokinių kiekį užslėpdama mažesnį praktinio mokymo valandų kiekį (vėliau mokiniui galimai reikia papildomai susimokėti už trūkstamas valandas iki privalomųjų 30 akademinių valandų)

Pasirinkę mokytis Rigveda mokymo centre žinosite galutinę kursų kainą dar iki mokymų pradžios, taip pat galėsite laisvai derinti vairavimo pamokų laiką su pasirinktu instruktoriumi ir gausite tiek praktinio vairavimo pamokų, kiek jums priklauso pagal LTSA reikalavimus!

JEIGU VAIRAVIMO MOKYKLA NEATSAKO Į KLAUSIMUS DABAR – NEATSAKYS IR VĖLIAU

Joks internete randamas vairavimo mokyklų sąrašas nepadės išsirinkti geriausios mokyklos, gebančios operatyviai spręsti mokinių problemas. Tad kaip žinoti, kad vairavimo mokykla yra pasiruošusi reaguoti į gautą skundą, atsiliepimą, problemą ir jį greitai išspręsti? Paprastai! Dar besirenkant vairavimo mokyklą užduok kontrolinį klausimą kelioms iš tų, kurios yra tavo favoritės ir vertink, kaip greitai ir objektyviai vairavimo mokyklos atsako. Pvz., parašyk el. paštu suktesnį klausimą „Norėčiau tiksliai žinoti, kokios yra galimybės vairavimo pamokas baigti man patogioje miesto vietoje ir kokią tai įtaką turės mano pamokos trukmei?“. Jeigu vairavimo mokyklos personalas operatyviai (per 1-2 darbo dienas) atsakys į tavo klausimą ir pateiks sklandų atsakymą, tai labai svarbus aspektas, kuris nurodo, kad tokią vairavimo mokyklą verta rinkis, nes ji skiria dėmesį komunikacijai su potencialiais ir esamais mokiniais.

GERIAUSIOS VAIRAVIMO MOKYKLOS NE TOS, KURIOS SAVE TAIP VADINA, O TOS, KURIOS TAI ĮRODO

  • Geri mokinių atsiliepimai internete
  • Vairavimo mokyklos patirtis skaičiuojama keleriais metais ar keliais dešimtmečiais
  • Mokomųjų transporto priemonių naujumas
  • Pakankamas vairavimo instruktorių kiekis

Tai tik keletas faktorių, į kuriuos turi atkreipti dėmesį, kuomet ieškai tikrai geros vairavimo mokyklos.
Dažnu atveju, kuomet mokyklos turi vos 3 vairavimo instruktorius, 3 mokomuosius automobilius, o šie yra senesni nei 5 metai, teorijos grupėse sėdi 1-3 mokiniai – save internete vadina „Viena geriausių vairavimo mokyklų“, kadangi tai vienintelis gelbėjimosi šiaudas neprasmegti visame vairavimo mokyklų gausume. Trumpa analizė apie vairavimo mokyklą ir atsakymai į aukščiau minėtus punktus padės įsitikinti, kiek gera yra mokykla, kurioje planuoji mokytis vairuoti.

Visgi, jeigu jau mokaisi tam tikroje vairavimo mokykloje ir jauti, kad praktinis vairavimo mokymas nesiklosto taip, kaip tikėjaisi (nesusikalbi su instruktoriumi, nuolat netinka pamokų laikas, administracija nepadeda iškilusiais klausimais ir pan.) – visada gali pakeisti vairavimo mokyklą į kitą neprarandant jau atliktų vairavimo pamokų. Jeigu mokaisi kitoje vairavimo mokykloje, tačiau norėtum kursus baigti pas mus – Rigveda mokymo centre, susisiek su mumis ir kartu pasieksime maksimaliai gerus rezultatus iki pat egzamino išlaikymo AB „Regitra“!